loading

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) olarak bu hafta sonunu  Saros körfezi İbrice limanı bölgesinde discovery ve scuba dalış yaparak değerlendirdik. Yazdan kalma bir havada yapılan dalış etkinliği sonunda piknik ve mangal yaparak güneşli güzel bir hafta sonu geçirdik.
SARDOS Dernek yetkilileri etkinlik ile ilgili şu açıklamayı yaptılar; “Yoğun etkinlik temposu dolayısı ile ertelediğimiz dalış faaliyetini bu hafta sonu gerçekleştirdik. Şansımıza da çok güzel ve pastırma sıcağı kıvamında bir havanın olması etkinliğin keyfini bir o kadar daha artırdı. Korudağ’ın yeşili ve Saros’un mavisini yukarıdan yaptığımız bisiklet, doğa yürüyüşü ve kamp etkinlikleri ile zaten iliklerimize kadar doyasıya yaşıyorduk. Bu hafta sonu da ayrı bir dünya olan Saros’un su altını da keşfetme fırsatını elde etmiş olduk. Dalış sporu her geçen gün artarak insanların ilgisini çekmeye başladığı görülüyor. Saros körfezi ve İbrice’de  son yıllarda, dünyanın en büyük uçak batığı, gemi batığı ve yapay resiflerle dalış turizminin gözde merkezlerinin içinde parlayarak dikkatleri çekiyor. Biz de SARDOS Derneği olarak kendi bölgemizde elimizin altındaki bu değerli fırsatı üyelerimize ve ilgi duyan kitlelere tanıtmak için bu hafta sonu derinlere daldık.
Decodiving Saros Dalış iş birliğinde, dernek üyemiz dalış eğitmeni Eylem Gürel hocanın kontrolünde yaptığımız bu etkinlik gerek üyelerimiz gerekse sosyal medya takipçilerimiz tarafından ilgi ile karşılandığı görüldü. Son yıllarda ölümcül projelerle anılan cennet Saros körfezini belki de bu haliyle son görüşümüz olacak ama bu şekilde kalması en büyük dileğimiz. Önümüzdeki dönem dalış etkinliklerimizin sayısını artırarak devam edeceğiz. Bu güzel hafta sonunda Saros’un altındaki dünyayı tanımamıza vesile olan kulüp yetkililerine ve desteğini esirgemeyen dernek üyelerimize yürekten teşekkür ederiz. Bu güzel tecrübeyi sağlık problemi olmayan herkese tavsiye ederiz, Saros’un üstü gibi altı da çok muhteşem.”

 

.

Dalış Etkinliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana SayfaEtkiniklerİletişim