loading

BENTLİDERE MERCAN CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ


Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) olarak bugün Cumhuriyetimizin 99. yaşını kutlamak adına çok keyifli bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. Muhteşem bir havada harika insanların katılımı ile yaptığımız bu güzel yürüyüşte sonbaharın tüm güzelliklerini doyasıya yaşadık.
Sabah erken saatlerde kasvetli ve sisli bir havada minibüsümüze bindik. Oldukça yoğun sis içinde yapılan yolculukta yol yapımı dolayısı ile görevlilerin sorgulamaları eşliğinde rotaya girdik. Sis içinde keyifle başlayan yürüyüş kısa süre sonra sis perdesinin aralanması ile Cumhuriyet gibi aydınlık, sıcak ve ışık saçan bir havanın desteğini ile daha da keyifli hale geldi. Asırlık çınar ve meşe ağaçları arasında devam eden Bentlidere kısmı katılımcılardan tam not aldı. Yürüyüş sonunda Mercan köyünde Rafet abinin tavşan kanı çayları ile güne son noktayı koyduk. Katılan, katılamasa da yüreği bizimle olan tüm Sardoscan’ların ayağına, yüreğine sağlık.
Bu muhteşem ülkenin dağında , bayırında, ormanında özgürce yürümemizin yolunu açan başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canını veren , kanını döken tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.
YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ.
Her daim O’nun ışığında yürüyeceğiz…

Doğa Yürüyüşü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana SayfaEtkiniklerİletişim